Сензорна соба је интерактивна просторија опремљена одговарајућом опремом која потпомаже стимулацију чула слуха, вида, додира и мириса. То је место где особе са поремећајем сензорне интеграције могу да истраже и развију своје сензорне вештине, да се релаксирају и ослободе напетости.
Соба је намењена раду са особама са сметњама у сензорној интеграцији, које се манифестују као избегавање или претерано уживање у додиру, покрету, звуковима или светлосним сензацијама, пре свега особама из спектра аутизма, са АДД-ом и АДХД-ом, особама са сензорним оштећењима, сметњама у менталном и говорно-језичком развоју, сметњама у учењу и проблемима у понашању.
Елементи у сензорној соби су разноврсни и сваки од њих има посебну улогу у терапији сензорне интеграције. На почетку рада врши се процена сваког корисника и постављају се специфични краткорочни и дугорочни циљеви који су мерљиви. Након поновне процене стиче се увид у оно што је постигнуто и у складу са потребама корисника креирају се нови циљеви. У току самог третмана терапеут, у складу са потребама корисника, појачава или смањује сензорну стимулацију.
Рад у сензорној соби спроводе дефектолози, психолог и радно-окупациони терапеути који су прошли обуку за овај вид терапије. Они дозирају стимулусе за свако чуло, прилагођавајући их индивидуалним потребама сваког корисника.